آغاز ثبت نام بدون آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته از عصر دیروز

ناصر اقبالی با بیان اینکه ثبت‌نام بدون آزمون داوطلبان مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده و تا ۳۰ دی‌ماه ادامه دارد، اظهار کرد: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون نسبت به ثبت‌نام خود برای نیمسال دوم اقدام کنند.
وی افزود: در کل تعداد رشته‌‌محل‌های دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی سه هزار و ۲۰۰ رشته‌محل است که از این تعداد آزمون سه هزار رشته‌محل حذف شده است و فقط برای ۲۰۰ رشته‌محل آزمون برگزار خواهد شد.  وی در خصوص شرایط ثبت‌نام داوطلبان در این آزمون گفت: فارغ‌التحصیلان دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند. همچنین ثبت‌نام دانشجویان دوره کاردانی که تا ۳۰ بهمن فارغ‌التحصیل می‌شوند، در این دوره امکان‌پذیر است.  اقبالی با تاکید بر اینکه در ثبت‌نام بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته هر داوطلب می‌تواند فقط در یک رشته و حداکثر در چهار رشته‌محل به ترتیب اولویت اقدام کند، خاطرنشان کرد: پذیرش در این دوره بر اساس معدل کتبی فوق‌دیپلم داوطلبان و با اولویت بومی انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه داوطلبان باید در انتخاب رشته‌محل بسیار دقت داشته باشند، اظهار کرد: شروع به تحصیل کلیه پذیرفته‌شدگان در این دوره از بهمن‌ماه خواهد بود.  رئیس مرکز آزمون از اعلام نتایج این مرحله تا ۱۵ بهمن‌ماه خبر داد.