آغاز ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی در سایت آزمون جهت نیمسال دوم تحصیلی ۹۲-۹۱

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی  آغاز گردیده است .

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در نشست خبری با اعلام خبر آغاز ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی  گفت: ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به ثبت نام خود برای نیمسال دوم سال جاری بهمن ماه اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون خاطرنشان کرد: این نوع پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی برای اولین بار صورت می گیرد و نحوه ارزشیابی و پذیرش براساس معدل کتبی دیپلم خواهد بود.

وی با تأکید بر الزامی بودن داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت نام در حین دوره، تصریح کرد: داوطلبانی که تا ۳۰ بهمن سال جاری بتوانند موفق به دریافت گواهی پیش دانشگاهی شوند، ثبت نام و ادامه تحصیل آنها بلامانع خواهد بود.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد درخصوص انتخاب رشته گفت: متقاضیان می توانند نسبت به انتخاب چهار رشته/شهر از یک مجموعه اقدام کنند و انتخاب های مجدد آنها از سایر مجموعه های امتحانی نیز محدودیتی ندارد.

اقبالی بابیان اینکه داوطلبان پس از انتخاب رشته و تأیید آن در سایت، باید کد پیگیری را دریافت کرده و تا زمان اعلام نتایج آن را نزد خود حفظ کنند، اظهار داشت:  پذیرش دانشجو در این دوره تنها برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۲-۹۱ معتبر بوده و پذیرفته شدگان امکان ثبت نام با تأخیر در نیمسال های بعدی را نخواهند داشت.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: ظرفیت پذیرش ۲۲۰ هزار نفر خواهد بود و شامل ۵ هزار رشته /شهر است.وی تاکید کرد: حذف آزمون شامل رشته های پزشکی و شهر تهران نمی شود و تفاوتی بین شهریه پذیرفته شدگان بدون آزمون و با آزمون نیست.