نعمتی در گفتگو با آنا:

بزرگ‌ترین دانشکده دانشگاه آزاد اسلامی دامغان به نام شهید مدافع حرم نامگذاری می‌شود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: به‌زودی بزرگ‌ترین دانشکده این واحد دانشگاهی را به نام شهید دانشجوی مدافع حرم این دانشگاه نامگذاری خواهیم کرد.

نعمت‌الله نعمتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در دامغان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نام و یاد شهیدان و ایثارگران سال‌های جنگ تحمیلی اظهار کرد: اصالت مردم ایران، رشادت در مبارزه با دشمن را به رخ جهان کشید و مردم ایران ثابت کردند از تبار سیدالشهدا هستند و تن به سازش با دشمن نمی‌دهند و امروز هم بر پیمان خود باقی مانده‌اند و مقابل دنیای فتنه و تحریم، صبورند و سرمشق شهدا برای ایستادگی را تعلیم و بنابر منویات مقام معظم رهبری تمرین می‌کنند.

وی دانشجویان را به فتحی دیگر در عرصه‌های علمی و پژوهشی دعوت کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با پرچمداری امام راحل و مقام معظم رهبری به ما یاد داد که باید برابر دشمن با صبوری و استقامت ایستاد و از مبارزه خسته نشد و امروز جهاد ما، وابسته به تولیدات علمی توسط جوانان ماست که می‌تواند ملت بزرگ ایران را نه تنها در منطقه بلکه در تمام عرصه جهانی مطرح کند.

نعمتی افزود: پاسداشت هفته دفاع مقدس به بزرگداشت عزت ملی مردم ایران به اعتبار قدرشناسی از ایثارگران و شهیدان بازمی‌گردد و ما نیز همراه با مردم ارزشمدار ایران اسلامی تلاش می‌کنیم تا در آغاز هفته دفاع مقدس با همکاری ستاد شاهد و ایثارگر، حوزه فرهنگی، کانون‌ها، بسیج دانشجویی و بسیج کارکنان در کنار بسیج اساتید و خادمان شهدای گمنام، برنامه‌های متنوعی را در این واحد برگزار کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از کرامات شهدای مدافع حرم نیز یاد و خاطرنشان کرد: به‌زودی با دعوت از خانواده شهید هادی شجاع و مسئولان سازمانی و نیز مسئولان استان و شهرستان و در جمع همکاران و دانشجویان، بزرگ‌ترین دانشکده این واحد را به نام شهید هادی شجاع، دانشجوی مدافع حرم این واحد دانشگاهی نامگذاری خواهیم کرد و با غبارروبی و گلباران مرقد شهدا گمنام، یاد شهیدان را گرامی می‌داریم.

وی از طرح نوین برگزاری کلاس دفاع مقدس در جوار مرقد شهدای گمنام واحد دامغان گفت و اذعان کرد: همایش سیاسی با تحلیل مسائل روز ایران و جهان و اشاره به تحریم‌ها در رهگذر زیاده‌خواهی استکبار از برنامه‌های بسیج الغدیر کارکنان است که به میزبانی این واحد دانشگاهی برگزار می‌شود و در این هفته میهمان دو خانواده شهید و دو خانواده جانباز و آزاده هم خواهیم بود.

نعمتی ادامه داد: در این هفته با همکاری کانون‌ها، بسیج و خادمان شهدا، برنامه‌های متنوع مانند یادواره دو شهید گمنام، کوه‌نوردی با حضور استادان و کارمندان، محفل انس با قرآن، زیارت عاشورا در محفل مهر صبحگاهی، کارگاه آموزشی و سخنرانی یادگاران جبهه و جنگ را خواهیم داشت.