بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

 درخصوص شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی 

انا لله و انا الیه راجعون
در بین مؤمنان، مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند(و شهد شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
سوره مبارکه احزاب آیه ۲۳
آدینه‌ی انتظار بود و ما به تمنای ندبه‌ای که در غیبت یار، سرشک غم بریزیم که خبر آمد باید در فرقت یارِ یار گریست و خبر چه سخت بود و سردار سعادتمند مقاومت و یار مظلومان به تیر کینه اهریمن، راهی قرب رحمانی شد.
او پیمان را به پیمانه عشق و تجرّع باده‌ی شهادت به سر رساند و ما را در غم جانکاه فراق خود نشاند تا همه ستم‌دیدگان جهان، قرین با غصه، سرود ماتم سرایند که سلیمانی از نسل آیه‌های شهادت بود و بدین فرصت، خدا را به قُرب، رفیق شفیق شد.
نجوای صبح آدینه‌ی رهبری چون اکسیر ملکوت بر جانمان نشست که عهد مبارزه با کفررا نباید گسست و نبرد حقیقت با ظلمت جهانی، هماره ادامه دارد و ما از نسل حیدر برای تحقق آرمان‌های سردار، پایدار خواهیم بود و خون پاک او را عامل اتحاد تمام مقاومت می‌دانیم که به اعتبار آن با پرچمداری سید وارسته و رهبر شایسته خود، امام خامنه‌ای، طوفانی از غیرت به پا خواهیم کرد و دشمن قسم خورده را به خاک مذلّت و فنا خواهیم نشاند.
بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، فرقت یار و رجعت سردار را محضر ولی الله اعظم (عج) و نایب برحقش، مقام معظم رهبری، خانواده معزز سردار شهید، سپهبد سلیمانی و عموم مردم رشید ایران، تبریک و تسلیت عرض می‌نماید و در میثاق با شیرمرد اسلام، حاج قاسم سلیمانی به جهان و سردمداران فتنه و کفر اعلام می‌کند که ایرانی از اهالی فداکاری و وفاداری است و ایران مهد پرورش سلیمانی‌هاست و بی‌گمان به تدبیر صاحب رایت عشق، ده‌ها سلیمانی در احقاق حقوق مظلومان، برخواهند خاست و علم فتاده از دستان سردار که چون دستان سقای کربلا جدا شد را برخواهند گرفت و بزم شیطان صفتان را به میدان‌گاه رزم بدل خواهند کرد.
سلیمانی، سلام رحمانی و شوکت الهی را توامان در خویش داشت و بر دوست، رحمت بود و بر دشمن، شدّت را تفسیر کرد لذا هم‌عهد با او در جمع دوستان، وحدت را می‌سراییم و با دشمنان، سرسختانه مبارزه خواهیم کرد و تحت بیرق ولایت به تدبیر سپاه غیرت، مشق صبوری و شکیب خواهیم داشت.