دانشگاه آزاد اسلامی به کانون پژوهش‌های بنیادی تبدیل شده است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، پایگاه دانش و اندیشه و کانون پژوهش‌های بنیادی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، نعمت‌الله نعمتی در جلسه صبح امروز ستاد برگزاری مراسم چهلمین فجر انقلاب  دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: انقلاب اسلامی موهبتی الهی بود و دانشگاه آزاد اسلامی یکی از موفق‌ترین و برجسته‌ترین موالید انقلاب در زمینه آموزشی و پژوهشی بود که امروز در قله افتخار با مردم همراه است.

وی افزود: مردم به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی، حق دارند از میزان توفیقات این دانشگاه، مقارن با ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی آگاه شوند و دانشگاه باید در بهترین شرایط داشته‌های خود را به همراه گزارشی جامع از توانمندی‌ها و افتخارات کسب شده به اطلاع مردم برساند و برای این منظور می‌توان بخشی از ظرفیت‌های دانشگاه را با مشارکت استادان و همکاران مجرب در جلسات متعدد شهری و استانی اطلاع‌رسانی کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان تصریح کرد: درخت انقلاب با همت حضرت امام(ره) غرس و با خون شهیدان آبیاری شد و با تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری به رشد و نضج و تعالی رسید و امروز ایران اسلامی، سرآمد بسیاری از علوم و فنون در سطح منطقه و جهان است که جا دارد مردم بدانند و به افتخارات این دانشگاه مردمی ببالند.

نعمتی به انجام مجموعه امور معمول در سال‌های اخیر برای پاسداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد و درباره ۴۰ سالگی انقلاب گفت: علاوه بر آنچه در سال‌های اخیر انجام می‌شد باید فصل چهلم انقلاب را با بهترین شیوه جشن بگیریم و مردم باید با دانستن توفیقات ملی و منطقه‌ای خوشحال شوند و بدانند که دانشگاه آزاد اسلامی در سال‌های حضور خود تلاش کرده بخش مهمی از مسئولیت آموزشی و پژوهشی کشور را برعهده بگیرد و علم‌آموزی را در تمام ایران توسعه دهد.

وی افزود: پیش از انقلاب، دانشگاه عبارتی خاص برای قشرهای خاص بود؛ اما امروز دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، پایگاه دانش و اندیشه و در سال‌های اخیر کانون پژوهش‌های بنیادی است و با توسعه زیرساخت‌های تحقیقاتی سعی کرده نقش مؤثری در تولید ملی و نبود وابستگی به جهان داشته باشد.

رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از ایجاد نمایشگاه‌های غنی و قوی گفت و اظهار کرد: توانمندی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های علمی و تخصصی در اندازه‌های استاندارد جهانی است و شاخصه‌های موفقیت جوانان در علوم تخصصی، پزشکی و داروسازی، نظامی و تجهیزاتی و علوم نانو، می‌تواند شاهدی بر پیشرفت و تعالی دانشگاه باشد.

نعمتی با اعلام همراهی با سایر مؤسسات در ایجاد نمایشگاه شهری انقلاب اسلامی در دامغان یادآور شد: توانایی و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی دامغان با قابلیت ۶ دانشکده مستقل و نیروی انسانی متبحر در شرف اندازه‌ای است که می‌تواند به‌خوبی میزان رشد و تأثیر دانشگاه در سطح شهرستان و استان را معرفی کند.

وی از تعالی فرهنگی دانشگاه و تأثیر آن بر جامعه هم سخن گفت و اظهار کرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۴۰۰ پایگاه علم‌آموزی و اندیشه‌ورزی به اندازه‌ای است که بدون اغراق می‌توان کتاب‌های بی‌شماری از زمینه‌های فرهنگی، رشد اقتصادی، فرهیختگی اجتماعی، توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد مراکز رشد و فناوری، کارآفرینی و تأمین زیرساخت‌های ضروری تدوین کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی فرصت طلایی برای توسعه مرزهای دانش بود و دانشگاه آزاد اسلامی، حق مطلب را به خوبی ادا کرد و امروز مفتخریم تا از جمعیت دانش‌آموختگان دانشگاهی صحبت کنیم که در مراکز دولتی و غیردولتی، منشأ خیر و خدمات ملی هستند.

به گزارش آنا، در این کارگروه تخصصی، حاضران رویکردهای اجرایی حوزه خود را دریافت کردند و مقرر شد جشن انقلاب اسلامی در چهلمین فجر نور با پاسداشت نام و یاد امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بهترین شرایط برگزار شود.