در جلسه با دانشگاهیان مطرح شد؛

در جلسه با دانشگاهیان مطرح شد؛

یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان رونمایی می‌شود

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، رونمایی یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان را نشانه‌ای از قدرشناسی مردم به ساحت شهیدان دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، عبدالله خالصی‌دوست با حضور در هیأت رئیسه و در جمع اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، هدف اصلی از حضور خود در این واحد دانشگاهی را همفکری در مورد مسائل مختلف دانشگاه عنوان کرد. 

خالصی‌دوست، مسئله اصلی دانشگاه را رعایت‌نکردن عدالت در توزیع پذیرفته‌شدگان و داوطلبان تحصیل در مقاطع دانشگاهی خواند و گفت: در کل استان، تقریباً در مقاطع دکتری پذیرش مطلوب بود؛ اما در مقاطع ارشد و کارشناسی به معرفی رشته‌ها نیاز داریم تا مخاطبان با آگاهی از امکانات، تجهیزات و نیروی علمی کارآمد، بتوانند از فرصت تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنند.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد سمنان افزود: کاهش شهریه در مقاطع کارشناسی و کاردانی نسبت به سایر مؤسسات، قابل رقابت است و در رشته‌های کم‌تقاضا، کاهش شهریه به میزان چشمگیر انجام شد تا عموم مردم قدرت تحصیل داشته باشند.

دبیر هیأت امنای استان سمنان، ایجاد روحیه امید و نشاط در جمع کارکنان و استادان و بویژه دانشجویان را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مقابل فتنه‌های کور دشمنان انقلاب و نظام ایستادگی می‌کنیم و با اجرای برنامه‌های متنوع علمی، فرهنگی و ورزشی برای فعال‌سازی دانشجویان و ایجاد روحیه امید و نشاط فعالیت خواهیم کرد.

خالصی‌دوست، خبر رونمایی یادمان شهدای گمنام واحد دامغان در هفته آینده را نشانه‌ای از قدرشناسی مردم به ساحت شهیدان معرفی کرد و گفت:  انجام این گونه اقدامات فرهنگی در زنده نگاه‌داشتن یاد شهدا و فرهنگ جهاد از ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی بوده و این دانشگاه که مولود انقلاب اسلامی است؛ ثابت کرده در پاسداشت نام بلند شهیدان و فرهنگ ایثار و شهادت پیشگام است.

رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان هم با قدردانی از خالصی‌دوست گفت: واحد دامغان پس از انتخاب دکتر نعمتی با آرامش و اطمینان به سوی اهداف پیش می‌رود و فضای امروز، نشان از روحیه همدلی و نشاط دارد.

حجت‌الاسلام رضا کهساری خاطرنشان کرد: برای پیشرفت امور در واحدهای دانشگاهی نیاز به عزم جدی و پشتکار داریم و در این برهه، لازم است که امور دانشگاه با روحیه همکاری و گذشت اداره شود؛ زیرا لازمه پیشرفت امور، همدلی، وحدت و تعاون است و همه اجزای دانشگاه باید دست به‌هم بدهند تا نتایج بزرگ نصیب خانواده دانشگاه بشود.

کهساری افزود: قدرت و دست الهی همراه با جماعت بوده و حتماً تأییدات خدایی همراه جمع خواهد شد و سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی هم تابع حرکت‌های جمعی به سوی اهداف است. 

سرپرست واحد دامغان نیز با قدردانی از حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، رئیس دبیرخانه و رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در استان سمنان، یکی از مهم‌ترین اقدامات در واحد دامغان را پیگیری برای تکمیل کادر هیأت علمی دانشکده داروسازی این واحد دانشگاهی اعلام کرد.

نعمت‌الله نعمتی گفت: دکتر علی محمدی دانشیار دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری سازمان مرکزی به واحد دامغان مأمور شد و تعدادی از اعضای هیأت علمی هم برای انجام تعهد خدمت به این واحد معرفی شدند.

وی افزود: مرکز رشد علوم دارویی واحد دامغان، مجوز موافقت اصولی فعالیت را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ کرد و راه‌اندازی داروخانه آموزشی برای دانشکده داروسازی هم در سطح شهر در حال اقدام است؛ زیرا مجوز آن اخذ شده است. 

نعمتی از فعالیت مطلوب مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت در شش ماه اول سال ۹۷ گفت و خاطرنشان کرد: واحد دامغان از ناحیه فعالیت‌های آموزشی و تخصصی این مرکز به درآمد غیر شهریه‌ای خوبی دست پیدا کرد و برای نخستین بار در دامغان، هنرستان فنی و حرفه‌ای رهپویان دانش وابسته به سما را با ۴۴ دانش‌آموز در سه رشته تحصیلی راه‌اندازی کردیم تا در تربیت آینده‌سازان نظام مقدس جمهوری اسلامی در پایه‌های آموزشی هم نقش داشته باشیم.

سرپرست واحد دامغان، توسعه سما و ارتقای سطح دانش عمومی مردم را از استراتژی‌های واحد دامغان معرفی کرد و کفت: سال‌های آینده تلاش می‌کنیم با ایجاد فرصت‌های آموزشی بیشتر، خدمات بهتری را برای شهروندان دامغانی داشته باشیم.

خالصی‌دوست در دیدار با جمعی از کارکنان واحد دامغان هم به قدرشناسی از فرصت‌ها تأکید کرد و پس از شنیدن دیدگاه‌های همکاران گفت: روند فعالیت‌ها در واحد دامغان را با تکیه به همدلی و وفاق کارکنان و استادان و مسئولان، روندی مناسب و رو به رشد دیدم و خوشحال شدم که با وحدت و یکدلی به سوی اهداف سازمانی پیش می‌روید.

در این جلسه تعدادی از کارکنان واحد دامغان در بیان دیدگاه‌های خود به مسائلی مانند نمودار سازمانی و ضروت ارتقای شغلی، افزایش تعهدات بیمه تکمیلی، حضور دانشگاه در کارآفرینی فعال، تأثیر دیدگاه کارکنان در سرنوشت سازمان، نگاه جدی به تجربه و تخصص کارکنان و امکان اخذ پست‌های مدیریتی  و … اشاره کردند.