در حلقه صالحین مطرح شد؛

امیدافزایی و تکیه بر جوانان محور بیانیه گام دوم انقلاب

فرمانده بسیج الغدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: مهم‌ترین نکته‌ای که در بیانیه گام دوم انقلاب وجود دارد؛ امیدافزایی در کلام رهبری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، محمد دهقان طزره روز گذشته در حلقه صالحین و در جمع همکاران بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت: مقام معظم رهبری از بزرگ‌ترین اندیشمندان و متفکران عصر حاضر است و ملت بزرگ ایران باید قدردان این نعمت الهی باشد و البته جامعه جهانی و حتی دشمنان جمهوری اسلامی به ابهت رهبری و سیاست‌های مدبرانه ایشان اعتراف دارند؛ اما این سرآمدی و شکوه تدابیر ملی و جهانی مطرح شده از سوی رهبری را آن‌گونه که شایسته است، نشناخته‌ایم که نشان از عظمت وجودی و البته مظلومیت مقام معظم رهبری دارد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید سرپرست واحد دامغان، کارگروه بیانیه گام دوم انقلاب با اتکا به سرمایه جوانان در دانشگاه آزاد اسلامی دامغان تشکیل و مقرر شد با برگزاری جلسات کارشناسی، شیوه‌های عملیاتی شدن منویات رهبری بررسی و اجرا شود.

فرمانده بسیج کارکنان واحد دامغان افزود: یکی از نکات راهبردی در بیانیه گام دوم انقلاب، تکیه بر ظرفیت‌های جوانان است که باید به عنوان محور بیانیه تعیین شود و اساساً پرداختن به موضوع جوانان به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه ملی، نشان‌دهنده توجه خاص رهبری به امیدهای آینده نظام است. 

دهقان، هدف از برگزاری جلسات و حلقه‌های صالحین را تبیین اهداف عالی نظام و شرح کارکردهای اجرایی بسیج به عنوان وظیفه ملی بسیجیان در اطاعت از اوامر رهبری اعلام کرد و گفت: فهم درست و نگاه دقیق در متن بیانیه از عمده وظایف ماست که باید با دقت و توجه صورت گیرد و پس از آن باید به سوی چشم‌انداز تعیین شده در بیانیه که تحقق تمدن اسلامی و آمادگی برای طلوع ولایت عظمی است؛ حرکت کنیم.

فرمانده بسیج الغدیر واحد دامغان، خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین نکاتی که در بیانیه وجود دارد امیدافزایی در کلام رهبری است که باید به آینده امید‌بخش انقلاب و حرکت انقلابی جوانان و دانشگاهیان، خوش‌بین و مطمئن باشیم؛ زیرا مقام معظم رهبری با توجه به راه طی شده و شرایط امروز انقلاب اسلامی به بهترین ظرفیت‌های انقلاب و فرصت‎‌های پیش رو اشاره کرده‌اند و ضمن آن برخی آسیب‌ها و تهدیدها را نیز برشمرده‌اند. 

در ادامه این جلسه، سیدرضا جزء مومنی ناظر بسیج دامغان، توصیه‌های هفتگانه مقام معظم رهبری در بیانیه را بیان کرد و گفت: مفاهیم بلند در کلام رهبری تنها راهکار اجتماعی و شیوه حکومتی صرف نیست؛ بلکه به عنوان فتوای دینی برآمده از روح بلند حوزه فقاهت شیعی و تدین است که باید در قالب تکلیف دینی مورد توجه ما باشد.

جزء‌مومنی پیام و محتوای بیانیه گام دوم انقلاب را منطبق با اصول مدیریتی نظام از بایسته‌های اساسی برای تبیین راهکارهای منتهی به تأمین سعادت ملی در سال‌های پس از ۴۰ سالگی انقلاب بیان و اظهار کرد: دشمنان نظام بنا به باورهای خام خود نمی‌خواستند انقلاب به مرحله رشد و نضج ۴۰ سالگی برسد؛ اما عنایات الهی از رهگذر حسن درایت رهبری و وفاداری مردم به ارکان نظام و رهبری باعث شد از مرز ۴۰ بگذریم و ضرورت مدیریت ملی ایجاب می‌کرد که رویکردها و راهکارهای مربوط به دهه‌های بعدی، تنظیم و تدوین شود که بیانیه گام دوم از سوی رهبری ابلاغ شد و امروز مواجهه با این بیانیه باید معطوف به اجرا توصیه‌های معظم‌له در عمل آگاهانه به مفاد بیانیه باشد.

ناظر بسیج دامغان یادآور شد: جوانان، سرمایه قابل اعتماد نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و کارکردهای دانشگاه آزاد اسلامی باید منطبق با توانمندی جوانان و بویژه دانشجویان، برنامه‌ریزی شود تا به حضور موفق کارگزاران در فردای این نظام امیدوار باشیم.

وی افزود: فشارهای اقتصادی در سالی که گذشت، عهدشکنی آمریکا، حمایت کاخ سفید از غاصب منطقه و سندزدن جولان به‌عنوان اشتباه واضح بین‌المللی، حماقت ترامپ در محکومیت سبزپوشان وفادار نظام به عنوان تروریست، دقیقاً در روز میلاد اباعبدالله و روز پاسدار، فتنه‌گری‌های اسرائیل و عربستان و اوضاع منطقه نشان از همت دشمن در بلواگری‌های سیاسی دارد که ضرورتاً باید بیدار و گوش به فرمان رهبری باشیم و به حول و قوه الهی از این شرایط نیز مانند گذشته به سلامت بگذریم.

به گزارش آنا، جلسات بسیج در قالب حلقه صالحین با محور مباحث روز سیاسی و اجتماعی، ماهانه و با همت بسیج کارکنان الغدیر واحد دامغان برگزار می‌شود.