رئیس دانشگاه آزاد دامغان:

دانشجویان تحصیلات تکمیلی فرصت دانشگاه آزاد دامغان را از دست ندهند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دامغان گفت:داوطلبان تحصیلات تکمیلی را دعوت می‌کنم تا این دانشگاه را بنا به توانمندی و ظرفیت علمی و پژوهشی برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، نعمت‌الله نعمتی در جلسه شورای آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان، تعداد رشته‌ گرایش‌های دکتری تخصصی در این واحد دانشگاهی را با یک ردیف افزایش، ۲۱ عنوان متنوع در ۶ دانشکده مصوب و تخصصی اعلام کرد.

وی گفت: با همراهی استادان مجرب، تلاش کرده‌ایم به عنوان واحد جامع دانشگاهی، نقش اساسی و محوری خود را در تربیت نیروی متخصص علمی به‌خوبی ادا کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دامغان افزود: با پیگیری‌های سازمانی، رشته کاربردی و مفید اگروتکنولوژی با گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی را با توجه به زیرساخت‌های تجهیزاتی، آزمایشگاه‌های مجهز و نیروی انسانی مجرب به مجموعه رشته‌ گرایش‌های این واحد دانشگاهی افزودیم تا با تنوع بیشتر شاهد حضور داوطلبان تحصیلات تکمیلی در مقطع دکتری تخصصی باشیم.

نعمتی افزود: فیزیولوژی  و مدیریت ورزشی در سال‌های اخیر مورد اقبال جامعه بوده و امسال نیز با افتخار، پذیرای دانشجویان خواهیم بود و در زیرگروه انسانی و حقوق با رشته‌ گرایش‌های کاربردی و معتبر فقه و مبانی حقوق اسلامی، حقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم‌شناسی و حقوق بین‌الملل عمومی به استقبال داوطلبان خواهیم رفت.

نعمتی با بیان اینکه در بخش علوم نیز رشته‌هایی اضافه شده گفت: رشته‌ گرایش‌های دست‌چین شده شیمی آلی، زیست‌شناسی جانوری با گرایش فیزیولوژی، زیست‌شناسی گیاهی با همین گرایش، زیست‌شناسی جانوری با گرایش سلولی و تکوینی، ژنتیک مولکولی، میکروبیولوژی و مهندسی شیمی از داوطلبان زیرگروه علوم پایه، استقبال خواهیم کرد.

وی افزود: رشته‌گرایش‌های علوم و مهندسی باغبانی با گرایش فیزیولوژی تولید پس از برداشت گیاهان باغبانی، علوم و مهندسی صنایع غذایی با گرایش‌های صنایع غذایی، فناوری مواد غذایی و شیمی مواد غذایی در خدمت داوطلبان گروه کشاورزی، باغبانی و صنایع غذایی خواهیم بود و البته به دانشجویان گروه فنی و مهندسی نیز با رشته‌ گرایش معماری، خوش‌آمد خواهیم گفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان اظهار کرد: بنا به وجود ظرفیت علمی و تجهیزاتی و با توجه به قدمت رشته‌ گرایش‌های کشاورزی  از سال جاری، رشته اگروتکنولوژی با گرایش فیزیولوژی گیاهان زراعی را با توجه به درخواست داوطلبان به مجموعه رشته‌ها افزودیم.

نعمتی افزود: داوطلبان با مراجعه به سامانه Azmoon.iau.ac.ir تا تاریخ ۱۶ اردیبهشت فرصت دارند تا یکی از رشته‌ گرایش‌های این واحد دانشگاهی را به‌منظور فرهیختگی علمی و پژوهشی انتخاب کنند.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان یکی از قدیمی‌ترین واحدها با رتبه جامع دانشگاهی با ۶ دانشکده مصوب و امکانات رفاهی و خدماتی در استان سمنان با فاصله ۳۱۰ کیلومتری از تهران است.