Skip to content

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دامغان:

دانشگاه کارآفرین نرخ اشتغال پایدار را تضمین می‌کند

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت:‌ دانشگاه کارآفرین نرخ اشتغال پایدار را تضمین می‌کند و در ارتقای سطح علمی و مهارتی دانشجویان مؤثر است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، نعمت‌الله نعمتی در جلسه شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: خودکفایی صنعتی و موفقیت در اقتصاد، وابسته به تحقیق و توسعه به‌عنوان یکی از عناصر اصلی پیشرفت مؤسسات آموزش عالی است که در کنار تفکر حل مسئله در دانشگاه کارآفرین می‌توان کشور را در زمینه اشتغال پایدار به نقطه ایده‌آل رساند.

وی افزود: آموزش تکنیک‌های مهارتی در دانشگاه کارآفرین لذت مباحث تئوری دانش‌محور را نیز دوچندان می‌کند و ایده‌های نوین کارآفرینی می‌تواند ضریب امیدواری به آینده را افزایش داده و دانشجو با خاطری آسوده به فردای شغلی خود امیدوار باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از الزام دانشگاه‌ها به تأمین فرصت آموزش برای استادان به‌منظور عبور از وضعیت فعلی و حضور در نسل کارآفرین دانشگاه‌ها گفت و خاطرنشان کرد: با نگرش ویژه‌ای که در دانشگاه آزاد اسلامی به مقوله تحقیق و پژوهش وجود دارد و اینکه توانسته این دانشگاه را در سطح دانشگاه‌های معتبر جهان مطرح کند و بنابر تأکید مسئولان دانشگاه، امروز پژوهش هدفمند و کاربردی در دانشگاه کارآفرین می‌تواند در راستای ارتقا و تعالی سازمان و سطح دانش علمی و کاربردی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بسیار تأثیرگذار باشد.

رئیس شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از ارتباط ساختاری مراکز رشد، تحقیقات و شرکت‌های دانش‌بنیان گفت و تأکید کرد: قدرت حل مسئله دانشگاه باید در مسیر گره‌گشایی اقتصادی برای مردم و دانشگاه باشد به شکلی که دانشگاه از درآمد سرشار پژوهشی برخوردار شود و مردم از حاصل مطالعات کاربردی بهره ببرند.

نعمتی از طرح پایش پسته هم سخن گفت و یادآور شد: طرح پایش پسته که با توجه به توانمندی علمی، انسانی و تجهیزاتی به واحد دامغان واگذار شده مکمل تفکر حاکم بر دانشگاه کارآفرین در واحد دامغان خواهد بود و تلاش دانشگاه با قابلیت ۱۸ عضو هیئت علمی در گروه کشاورزی، باغبانی و صنایع غذایی با ظرفیت مؤثر تولید پسته دامغان بر آن است تا ارزش افزوده این محصول جهانی را افزایش دهد.

Scroll To Top