Skip to content

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان:

شهید چمران عُصاره آگاهی‌های عملیاتی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: شهید چمران عُصاره آگاهی‌های عملیاتی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، صبح امروز همزمان با پاسداشت تلاش‌های مجاهدانه شهید چمران، گردهمایی بزرگ فرهنگی اجتماعی یاران انقلاب در دانشگاه آزاد اسلامی دامغان برگزار شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در این مراسم گفت: گردهمایی بزرگ یاران انقلاب اسلامی به همت مجمع بسیج واحد دامغان، با تولیت بسیج اساتید و با دعوت از دکتر ابوذر یاسری عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین(ع) در محل تالار خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان برگزار شد.

نعمت‌الله نعمتی با اشاره به رشادت‌های استاد معنا، اندیشه و رشیدمرد جبهه‌های نور در سال‌های دفاع مقدس یادآور شد: شهید چمران عُصاره آگاهی‌های عملیاتی در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی بود و در نهاد و اندیشه استادان این مرزبوم جاری است؛ بنابراین همزمان با پاسداشت یاد و خاطر چمران عزیز، پیشنهاد بسیج اساتید دامغان مبنی بر برگزاری همایش بزرگ فرهنگی با ظرفیت ۴۰۰ نفر از استادان، اندیشمندان و عموم ارادتمندان به تعالی دولت جوان و کارگزاران اندیشه‌ورز و کاربلد، مطرح، در کمیته‌های مربوطه تصویب و با اقبال مدعوین جلسه با قوت و اعتبار علمی برگزار شد.

وی با اشاره به پویایی و تلاش‌های گسترده بسیجیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در سه گروه مستقل بسیج اساتید، بسیج الغدیر کارکنان و بسیج دانشجویی تأکید کرد: هم‌پوشانی در خور اعتنای هر سه رده بسیج در واحد دامغان با اعتبار مجمع بسیج موجب شده تفکر بسیج با اتکا به نیروی جوان و خبره برای گره‌گشایی‌های علمی و فرهنگی شکل بگیرد و به این تدبیر ارزشمند خدا را شاکریم و با تمام توان در خدمات توسعه تفکر و باور بسیج به منظور تعالی جامعه ولایی خواهیم بود.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین(ع) نیز در این همایش مطرح کرد: مسئولان باید انقلابی باشند و دولت انقلابی به یقه سفید و محاسن نیست؛ بلکه به تفکر است و تفکر انقلابی اهمیت دارد؛ بنابراین باید خودباوری و تحول‌گرایی داشته باشیم.

ابوذر یاسری افزود: کسانی که تفکر وابسته دارند، قابل قبول نیستند؛ نزدیک انتخابات هستیم و ضرورت دارد به کسی که گفتمان انقلاب اسلامی را می‌داند رأی بدهیم.

وی در ادامه توضیح داد: دشمن به ما فشار نمی‌آورد و تحریمش برای ما اثری ندارد و امروز حرف مسئولان یکی شده و همان حرف سردار سلیمانی را رئیس جمهور نیز می‌گوید؛ بنابراین نباید به سمت آمریکا و اروپا غش کنیم و باید کشورهای اطراف خودمان را دریابیم.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام حسین(ع) با تأکید بر ضرورت‌ توجه به ظرفیت‌های موجود در جمهوری اسلامی با اقبال به تعالی تفکر جوان‌گرایی متذکر شد: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دربرگیرنده برجسته‌ترین نکات برای حضور جامعه متعالی با اتکا به تفکر و اراده و اعتبار جوانان است و نقش دولت جوان و حزب‌اللهی را نمی‌توان در اراده ملی برای حضور در جایگاه‌های جهانی فراموش کرد و باید تابع اندیشه بسیجی در تمام ابعاد اجتماعی با تکیه به همین قدرت پویا و جوان در خدمت جامعه برای کاهش نرخ آسیب‌های اجتماعی و نوسانات گاهاً شدید اقتصادی، رانت‌های قدرت و آسیب‌های اقتصادی بود.

یاسری با قدرشناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان به بحث شفافیت در امور اشاره کرد و گفت: شفافیت مالی در جمهوری اسلامی یک ضرورت است و مسئولان باید به آن توجه کنند و یادمان باشد که از قدرت و توانمندی ملی غافل نشویم؛ چراکه در همین دوران تحریم، ستاره خلیج فارس را ساختیم و بنزین یورو ۵ تأمین شد که اگر چند تا از این پروژه‌ها را بسازیم دیگر نیاز نیست نفت صادر کنیم.

استاد دانشگاه امام حسین(ع) در پایان یادآور شد: هنر جمهوری اسلامی آن است که به اقبال مردم در انتخاب توجه کامل داشته است و هرکس که مردم او را خواسته‌اند سر کار آمده است؛ مثل بنی صدر که امام می‌دانست؛ اما گفت هرچه مردم بخواهند.

Scroll To Top