ظهر امروز صورت گرفت؛

کلنگ‌زنی فاز نخست گلخانه ۱۰هزار متر مربعی دانشگاه آزاد دامغان

فاز نخست گلخانه ۱۰هزار متر مربعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با حضور جمعی از مسئولان کلنگ‌زنی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در حاشیه برگزاری سومین همایش ملی علوم‌زیستی و مراسم کلنگ‌زنی احداث فاز نخست گلخانه ۱۰هزار متری دانشگاه آزاد دامغان اظهار کرد: امید است با توسعه تولیدات گیاهی، بتوانیم شاهد رشد روزافزون محصولات با تکیه به کاهش مصرف آب و افزایش میزان تولید در واحد سطح باشیم.

ابوالفضل حسن‌‌بیکی از ارزش‌های طرح انتقال آب از خزر گفت: حضور آب در فلات مرکزی، موجب رونق کشور در مباحث مربوط به کشاورزی و باغبانی می‌شود که امیدوارم به‌زودی وارد فاز عملیاتی شود و روح کویر از نعمت آب به طراوت برسد.

در ادامه نعمت‌الله نعمتی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان هم با قدردانی از نماینده دامغان و استادان، کارمندان و دانشجویان حاضر در مراسم کلنگ‌زنی گفت: گلخانه‌ای به مساحت ۱۰هزار مترمربع ایجاد می‌شود که پس از کلنگ‌زنی اصرار داریم تا پایان فروردین سال آینده فاز نخست گلخانه را در ۲ هزار مترمربع راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: مصمم هستیم با تکیه به ارزش‌های ذاتی گیاهان دارویی با مشارکت مرکز رشد و به همت گروه آموزشی کشاورزی و دانشکده داروسازی به سمت تولید داروهای گیاهی گام برداریم و در فازهای بعدی هم برنامه‌ریزی‌شده تا با تولیدات گیاهی به‌ویژه تولید گل‌های زینتی و با نگاهی به درآمدزایی غیرشهریه‌ای، شاهد کشت صیفی‌جات هم باشیم.

نعمتی افزود: بعد از تکمیل فاز نخست و منطبق با برنامه‌های عملیاتی، سراغ طرح‌های نوین خواهیم رفت و با کشت هیدروپونیک، سعی می‌کنیم میزان هزینه‌کردهای کشت را کاهش دهیم و به افزایش نرخ تولیدات در واحد سطح امیدوار باشیم.

به گزارش آنا از دامغان، در حاشیه این مراسم و هم‌زمان با روز درختکاری، تعداد ۳۱۳ درخت در محور شمالی گلخانه به‌منظور ایجاد بادشکن با عنوان باغ مهربانی، غرس شد.