Skip to content

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد:احداث ۶۰ یادمان شهدای گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: تاکنون ۶۰ یادمان شهدای گمنام در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور احداث و رونمایی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دامغان، حسین نصیرزاده ظهر امروز در آیین رونمایی یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: به همسنگران شهیدم از دیار دفاع مقدس که در این شهر دارالمؤمنین آرمیده‌اند سلام می‌کنم و با افتخار می‌گویم که با عشق به شهدا و به‌عنوان خادم ایثارگران آمده‌ام تا به خانواده معظم شهدا و این دو شهید عزیز سلام عرض کنم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی شجره طیبه علمی است که با انقلاب اسلامی و  در دل انقلاب شکل گرفت و رشد کرد تا اکنون در حرکتی ارزشی و در مجموعه‌ای ولایی سربازان آماده به ظهور منجی عالم بشریت را تربیت کند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: از خانواده  دانشگاه آزاد اسلامی ۲۵۰ شهید به انقلاب اسلامی تقدیم شده و ۶۰ شهید مدافع حرم نیز از افتخارات این دانشگاه مردمی است و سه جانباز مدافع حرم هم در جمع استادان و کارمندان دانشگاه حضور دارند.

نصیرزاده تعداد یادمان‌های شهدا در دانشگاه را ۶۰ یادمان اعلام کرد و یادآور شد: هدف دانشگاه آزاد اسلامی آن است که مانند دانشگاه امام حسین (ع) که در آغاز انقلاب شهیدان را در خط دفاع از انقلاب و امام راحل  آماده کرد تا همچون روزهای تاسوعا و عاشورا ایستادگی و مقومت کنند، ان‌شا‌الله سربازان آماده به‌کار در حوزه‌های علمی و فرهنگی را تربیت کند و تا افرادی همچون مدافعان حرم در حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنند و در انجام کار با دستان بابرکت جانباز انقلاب حضرت امام خامنه‌ای، پرچم پرافتخار نظام به دستان کریمانه صاحب‌الزمان (عج) برسد.

به گزارش آنا، در این آیین معنوی یادمان دو شهید گمنام واحد دامغان رونمایی شد و با تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم هادی شجاع فارغ‌التحصیل این واحد دانشگاهی و سه شهید مدافع حرم از دامغان، کتاب وهب زمان -که مجموعه خاطرات و شرحی بر زندگی هادی شجاع است – رونمایی شد و مادر شهید شجاع تابلو فزرند خود را در بین اشک و اندوه حاضران پرده‌گشایی کرد و در حالی که تصویر پسر را به دستان خود لمس می‌کرد، نجوای گریه حاضران فضا را به عطر شهادت، شمیمی از مهربانی زد.

عبدالمجید طالب‌تاش رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه در مراسم رونمایی از یادمان شهدای گمنام واحدهای شاهرود و دامغان حضور داشت و پیام دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به این مراسم را قرائت کرد.

Scroll To Top