مراسم پرسش و پاسخ نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی در واحد دامغان

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در مراسم پرسش و پاسخ نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی :
واحد دامغان امیدوار است که بتواند با بهره برداری از مرکز تحقیقات پسته نقش بسزایی در مطرح نمودن نام تجاری پسته دامغان در جهان داشته باشد.
جلسه پرسش و پاسخ دکتر رستمیان با استادان ، دانشجویان و اقشار علمی و فرهنگی شهرستان دامغان به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در تالارخوارزمی این واحد دانشگاهی برگزار شد. دکتر عباسپور رییس واحد دامغان در این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضرین و تقدیر و تشکر از نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی به منظور تلاش و مساعی ایشان در راستای ارتقای همه جانبه شهرستان دامغان بیان داشت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان به عنوان اولین مرکز آموزش عالی در این شهرستان افتخار دارد که بیش از ۱/۱۲ جمعیت کل شهرستان را به خود اختصاص داده و در حالت کلی هم جمعیت دانشجویی دانشگاه های شهرستان ۱/۶ جمعیت کل شهرستان دامغان می باشد .
دکتر عباسپور در ادامه صحبت های خود به روند رو به رشد و توسعه کلیه فعالیت های علمی ، پژوهشی ، دانشجویی و فرهنگی در واحد دامغان طی سالهای اخیر  اشاره کرد و بیان داشت : طی ۴ سال اخیر تعداد رشته های این واحد دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۰ به ۴۶ رشته ارتقاء پیدا کرده و ۳ رشته در مقطع دکتری تخصصی نیز تأسیس شده است که حاکی از این مطلب می باشد که این واحد با توجه به زیرساخت­های موجود، در نخبه پروری و تولید علم و غنی سازی علمی کشور کارا و پویاست. این واحد در بخشهای پژوهشی و دانشجویی و فرهنگی نیز موفقیتهای زیادی کسب کرده که برگزاری همایش در سطوح بین المللی و ارتقاء سطح مقالات علمی اساتید –کارکنان و دانشجویان، تصویب ۲ مجله تخصصی علمی  – پژوهشی و نمایه شدن آن در مجامع علمی ، ارائه طرح های نوین درون و برون دانشگاهی و بهبود و توجه به شرایط رفاهی دانشجویان از اهم  فعالیت ها در این حوزه هاست .
رییس واحد دامغان در ادامه به تأسیس و راه اندازی مرکز تحقیقات پسته دراین واحد دانشگاهی اشاره و تأکید کرد: با توجه به اینکه پسته جزء محصولات استراتژیک کشاورزی دامغان بوده و زیر ساختهای غنی و فراوانی دربخش کشاورزی اعم از هیئت علمی مجرب و کارآزموده و آزمایشگاه های مجهز به آخرین تکنولوژی در واحد دامغان وجود دارد، این واحد دانشگاهی را بر آن داشت که نسبت به تأسیس مرکز تحقیقات پسته اقدام نماید، که این مرکز در حال حاضر با پتانسیل­های سرشار آماده ارائه خدمت به محققین و کشاورزان عزیز می باشد. وی ابراز امیدواری کرد که با تأسیس این مرکز و درادامه ، با ایجاد کارگاه فرآوری و بسته بندی پسته ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان بتواند نقش بسزایی در مطرح نمودن نام تجاری پسته دامغان در جهان داشته باشد.
عضو هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی در استان سمنان در خاتمه سخنان خود از دکتر رستمیان نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی خواست با مساعدت خود در فراهم نمودن شرایط مناسب برای تأسیس شهرک دانشگاهی، شرایط اسکان دائمی استادان در این شهر را مهیا سازند و با بهره گیری از ظرفیت مسکن مهر در مسیر تأمین بخشی از نیازهای اعضای هیئت علمی و دانشجویان مراکز آموزش عالی شهرستان دامغان تلاش نمایند. دکتر عباسپور مساعدت از طریق مجلس شورای اسلامی در راستای کاهش هزینه های تأمین انرژی در دانشگاه ها را مطرح نمود و با توجه به هدفمند سازی یارانه ها که مرحله دوم آن را نیز پیش رو است از دکتر رستمیان تقاضا کرد: با پیگیری افزایش سقف وام­های دانشجویی، از سوی وزارت علوم- تحقیقات و فن آوری در کاهش دغدغه های مالی دانشجویان عزیز تلاش مستمر شود .
دکتر عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم شریف دامغان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از دانشگاه آزاداسلامی واحد دامغان به منظور برگزاری این مراسم بیان کرد : کشور توسعه یافته، دانشگاه توسعه یافته می خواهد و بایستی در دانشگاه های ما آینده نگری وجود داشته باشد بدین صورت که نیازهای آتی جامعه و مردم در تصویب رشته ها و گسترش دانشگاه ها مدنظر قرار گیرد .
دکتر رستمیان در ادامه صحبت­های خود به بخشی از مشکلات شهرستان دامغان در بخش های مختلف آموزشی ، فرهنگی و اشتغال جوانان اشاره کرد و گفت : درخصوص بحث اشتغال جوانان، ادامه دهنده سیاست­گذاری مسئولین گذشته خواهم بود و این مژده را به جوانان و مردم دامغان می دهم که ان شاء الله در آینده نزدیک شاهد تأسیس و بهره برداری چند کارخانه بزرگ و اشتغال تعدادی از جوانان این شهرستان خواهیم بود .
در ادامه جلسه دکتر رستمیان پاسخگوی پرسش­های حاضرین بصورت کتبی و شفاهی در زمین تأسیس نیروگاه بادی ، احداث سینما، اشتغال جوانان ، کشاورزی و … بود  .
شایان ذکر آنکه این جلسه به ابتکار دفتر نماینده دامغان برگزار شد و این واحد دانشگاهی علاوه بر برنامه ریزی سعی کرد میزبان خوبی برای تمامی مدعوین از طرف دفتر مذکور باشد.