معارفه سرپرست جدید حوزه پژوهشی واحد دامغان

مراسم پرفیض زیارت عاشورای این هفته دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با سخنرانی دکتر حسین عباسپور رییس واحد همراه بود . دراین مراسم روح بخش پس از قرائت زیارت پرفیض عاشورا دکتر حسین عباسپور با حضور در جمع کارکنان واحد دامغان ضمن آرزوی قبولی طاعات ، عبادات و عزاداریهای همکاران در ماه محرم بیان داشت : دانشگاه آزاد اسلام واحد دامغان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری پیرامون اعتلای فرهنگی در محیطهای دانشگاهی و نیز دغدغه های دکتر فرهاد دانشجو ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی پیرو این موضوع؛ فعالیتهای فرهنگی خود را بصورت خاص پیگیری مینماید و یکی از این فعالیتهای فرهنگی ، تبیین دستاوردها و اهداف قیام عاشورا برای دانشجویان بوده است که در دهه اول محرم سال جاری شاهد تبلیغ این قیام عظیم و مظلومیت اباعبدالله الحسین (ع) توسط مبلغان و مداحان در این واحد دانشگاهی بوده ایم .

رییس واحد دامغان همچنین تکریم ارباب رجوع را بسیار لازم و ضروری دانست و تأکید کرد : تکریم ارباب رجوع شرط ارتقاء و بقاء سازمان است زیرا اگر مراجعه کنندگان از سیستم رضایت خاطر نداشته باشند این کشتی به سرمنزل مقصود نخواهد رسید . وی در ادامه از عملکرد و همیاری پرسنل این واحد تشکر کرد و بیان داشت : در جلسه ای شورای منطقه ده که در آزادشهر برگزار شد واحد دامغان تنها واحدی بود که از لحاظ جذب رشته و دانشجو رشد داشته و این امر جز باهمت و تلاش و روحیه جمعی همه عزیزان میسر نشده است . تنوع رشته های تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی یکی از دستاوردهای بزرگ این واحد است که اکنون با افتخار می گوییم که در چند رشته تحصیلات تکمیلی تنها واحد دامغان مجوز جذب دانشجو را در بین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دارد .

دکتر عباسپور یکی از ضرورت های دنیای معاصر را تجاری سازی فعالیتهای پژوهشی دانست و بیان کرد : در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جاری که سال را با نام تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی ، مزین نمودند در دانشگاه ها بایستی به بحث پژوهش و کسب درآمد از فعالیتهای پژوهشی اهمیت بیشتری داده شود زیرا در کنار پژوهشهای بنیادین و کاربردی در دانشگاه ها، تولید ملی و رقابت با کشورهای دیگر صورت خواهد گرفت . لذا از آنجا که وظیفه اصلی دانشگاه ها تولید علم می باشد بایستی سمت و سوی فعالیتهای تولید علم به تجاری سازی این فعالیتها منجر گردد .

در خاتمه جلسه دکتر عباسپور حکم سرپرست جدید حوزه پژوهشی واحد دامغان را به دکتر شهرام رضوان بیدختی اهدا کرد و توفیق بیش از پیش ایشان را در سایه مراحم حضرت ولی عصر(عج) از خداوند متعال خواستار شد .