Skip to content

نعمتی در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

راه‌اندازی مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان گفت: مرکز تخصصی هدایت تحصیلی و مشاوره و راهنمایی داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در مرکز شهر دامغان راه‌اندازی شد.

نعمت‌الله نعمتی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در دامغان درباره تجربه‌های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی در چهار دهه گذشته اظهار کرد: حضور در بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان که نقش اساسی در توسعه مرزهای دانش داشته برای عوامل دانشگاه یک موهبت خدایی است.

وی افزود: مفتخریم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در بیش از ۳۴ سال، توانسته‌ایم در پرورش نیروی متخصص جامعه به تعداد قریب به ۳۰ هزار نفر، نقش مؤثر داشته باشیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان یادآور شد: با راه‌اندازی مرکز تخصصی، هدایت تحصیلی ویژه داوطلبان حضور در این دانشگاه، تلاش مستمر داریم تا عموم مردم را به‌عنوان مالکان اصلی دانشگاه با توانمندی‌ها، تجهیزات، امکانات رفاهی و خدماتی و از همه مهم‌تر، نیروی انسانی کارآمد و متخصص آشنا سازیم.

نعمتی بیان کرد: درصدد هستیم با ارائه و نمایش توانایی و قوت و قدرت مؤثر دانشگاه آزاد اسلامی از داوطلبان دعوت کنیم تا در این دانشگاه، مهارت و حرفه را در کنار دروس کلاسیک، تجربه کنند و با تأمین فرصت حرفه‌آموزی، بتوانند؛ آینده شغلی خود را در دانشگاهی کارآفرین، تضمین کنند.

وی بخشی از توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان را یادآور شد و گفت: ۶۷ هزار مترمربع فضای آموزشی و پژوهشی با تجهیزات به‌روز و البته دانشگاهی خوش‌نام در ایران به‌ویژه درزمینهٔ بسیاری از رشته گرایش‌های تخصصی مانند حقوق قضایی در مقاطع کارشناسی تا دکتری تخصصی که با توفیق ملی روبرو بوده و نیز سایت مستقل ۶۰ هکتاری با در اختیار داشتن زمینه‌های پژوهش پویا و پایدار درزمینهٔ علوم کشاورزی و باغبانی، تولیدات گیاهی، داروهای گیاهی، صنایع غذایی و گیاه‌پزشکی در کنار دانشکده علوم دارویی و علوم پایه، فرصتی مناسب برای رشد داوطلبان تحصیل در این واحد دانشگاهی است.

عضو هیئت‌علمی گروه آموزشی تربیت‌بدنی واحد دامغان افزود: در مرکز هدایت تحصیلی در ابتدای بلوار آزادی(شمالی)و در مجاورت در اصلی پاساژ بزرگ خندق، مجموعه رشته گرایش‌های واحد دامغان را معرفی خواهیم کرد.

نعمتی خاطرنشان کرد: داوطلبان با دو شیوه اطلاع‌رسانی مکتوب و رسانه‌ای و حضوری با تأمین فرصت بازدید از توانمندی‌های محیطی،آشنا می‌شوند و با هماهنگی اداره آموزش‌وپرورش دامغان، حداقل هفته‌ای یک‌مرتبه در قالب روز درهای باز دانشگاه، تلاش خواهیم کرد تا دست‌آوردها و مزیت‌های فیزیکی و ذاتی دانشگاه را نیز معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: اعتقاد خود را درزمینهٔ تحصیل در دانشگاه آزاد به عموم شهروندان ابلاغ خواهیم کرد و اینکه تحصیل در دانشگاه آزد اسلامی بنا به توانمندی‌هایی که دارد به‌صرفه و در پیشگیری از دغدغه‌های غم غربت و ریسک حضور در جاده‌های پرخطر و دل‌نگرانی تأمین فضای سکونت و تأمین غذا به‌شدت مؤثر است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان خاطرنشان کرد: خدمات مشاوره‌ای و ثبت‌نام در این مرکز رایگان است و کارشناسان مجرب دانشگاهی تا اواسط مهرماه، همراه و همگام با داوطلبان خواهند بود و تلاش می‌شود رشته گرایش‌ها به‌درستی معرفی و ضمانت اشتغال آنها نیز مطرح شود.

نعمتی گفت: برای معرفی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان استادان مجرب، دانشجویان مستعد و دانش‌آموختگان موفق این واحد دانشگاهی در مرکز حضور خواهند داشت و از فرصت‌های کارآفرینی خواهیم گفت.

وی افزود: با حضور مدیران مراکز پژوهشی و کارآفرینی، زمینه‌های اشتغال، بررسی خواهد شد و تلاش می‌کنیم از قبولی‌های سال‌های قبل در مقاطع ارشد و دکتری تخصصی نیز دعوت کنیم تا در صورت تمایل این واحد را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان از ادارات و نهادهای دولتی و شرکت‌های خصوصی، خواست تا با مراجعه به مرکز هدایت تحصیلی از مجموعه توانمندی‌ها مطلع شوند و در صورت ضرورت، مجموعه علوم و آموزش‌های تخصصی و کلاسیک را پیشنهاد کنند تا با طی شدن مقدمات و اخذ مجوز، بتوانیم در توسعه آگاهی‌های حرفه‌ای کارگزاران نیز نقشی داشته باشیم.

نعمتی یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی در مباحث آموزشی، خود را حامی دولت می‌داند و سعی می‌کند با توسعه آموزش‌های عمومی و همگانی و ایجاد مدارس سما در افزایش نرخ دانش، نقش اساسی و ساختاری خود را انجام دهد.

وی  تأکید کرد: اهداف مرکز هدایت تحصیلی، صرفاً تبلیغاتی نیست و بلکه حق مردم شهرمان می‌دانیم تا از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه آگاه شوند و البته توصیه می‌کنیم که بنا به توجیه اقتصادی و ضرورت‌های تحصیل در کنار خانواده، واحدهای دانشگاهی مجهز و صاحب استادان مجرب را انتخاب کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان خاطرنشان کرد: در  همین زمینه بنا به پرسش‌های پرشمار شهروندان در موضوع شهریه، یادآور می‌شوم که همکاران دانشگاهی در سازمان مرکزی و در این واحد دانشگاهی، دغدغه  مالی را نیز با تأمین بسته‌های مؤثر اقتصادی با معرفی وام‌های متعدد و شرایط تخفیف و تقسیط، فراهم کرده‌اند تا وضعیت مالی، مانع تحصیل ارزان و مفید نباشد.

به گزارش آنا، مرکز هدایت تحصیلی واحد دامغان به‌عنوان دومین مرکز در سال جاری و در مرکز شهر دامغان ایجادشده و همه‌روزه حدفاصل ساعت ۸ صبح تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۷ تا ۲۳ در خدمت عموم شهروندان دامغانی خواهد بود. 

Scroll To Top