نگاهداری در گفتگو با آنا:

همسویی نیروی انسانی و تجهیزات شرط توسعه دانشگاه آزاد اسلامی است

نگاهداری در گفتگو با آنا:

رئیس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نفع سازمان و نیروی انسانی را باید توامان دید و به همسویی نیروی علمی و تجهیزاتی کمک کرد.

بابک نگاهداری صبح امروز در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های تجهیزاتی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در این شهرستان اظهار کرد:  نفع سازمان و نیروی انسانی را باید توامان دید و به همسویی نیروی علمی و تجهیزاتی کمک کرد تا بردار منافع دانشگاه و استادان همسو شود.

وی اضافه کرد: مجموعه تجهیزات و زیرساخت‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان خوب و مطلوب بود، به‌طوری‌که بسیاری از این تجهیزات را در دانشگاه‌های مطرح کشور نداریم و با تلاش بیشتر باید به شکلی برنامه‌ریزی کنیم که از این فرصت خوب زیرساختی، بهترین و بیشترین استفاده و بهره‌برداری را در دانشگاه، شهر و کشور داشته باشیم.

رئیس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند به سراسر کشور خدمات آزمایشگاهی بدهد و باید این واحد دانشگاهی با این میزان از تجهیزات به سمت ارائه خدمات تخصصی برود؛ چراکه این مرکز آزمایشگاهی می‌تواند برند خاص برای یک سری از آزمایش‌ها به ویژه در زمینه آنالیز فلزات سنگین و خدمات داروسازی در زمینه‌های مطالعه، تحقیق و پژوهش باشد.

نگاهداری ابراز امیدواری کرد که با مدل صحیح اداره آزمایشگاه‌ها به سمت بهره‌برداری حداکثری با مشارکت اعضای هیئت علمی پیش برویم و توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی از نظر سرمایه انسانی و تجهیزاتی غنی است، بنابراین مجموعه‌ای که این دو موهبت را در اختیار دارد باید بتواند حرکت رو به جلو با سرعت ایده‌آل داشته باشد.

وی تشریح کرد: با حذف قوانین و مقررات دست‌وپاگیر احتمالی در حوزه‌های مختلف دانشگاه به ویژه در حوزه تحقیق و پژوهش، می‌توان به مدل صحیح اداره آزمایشگاه‌ها دست یافت.

رئیس پژوهشگاه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: به زودی مدل مطلوب اداره آزمایشگاه‌ها را مبتنی بر دو مؤلفه نیروی انسانی و تجهیزات، تعریف می‌کنیم تا شاهد توسعه خدمات آزمایشگاهی هدفمند باشیم.

مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه در پاسخ به این سؤال که بازدید انجام شده چه میزان شما را قانع کرد تا از هیئت رئیسه دانشگاه بخواهید که با افزایش حمایت‌ها از دانشکده داروسازی و شبکه آزمایشگاهی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان همراه باشند، یادآور شد: با کمک این واحد دانشگاهی و تبیین مدل‌های صحیح کار که طراحی می‌شود و تفکر دکتر طهرانچی که وی را فرهیخته‌ای در مسیر توسعه‌محوری، رشد و تعالی می‌بینم که در هر فرصتی با مجموعه‌ای از آرا و اندیشه‌های خلاقانه‌ منتهی به آفرینش‌های مطلوب، همراهی می‌کند، مطمئنم که با مدل خودگردان و درآمدزا در هر فعالیت دانشگاهی اعم از پژوهشی، تحقیقاتی، فناوری و آموزشی می‌توان موفق ظاهر شد.

به گزارش آنا؛ در حاشیه برگزاری جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در واحد سمنان و در دومین روز از اسفند، دکتر بابک نگاهداری از زیرساخت‌های آزمایشگاهی، مجتمع آزمایشگاهی تحقیقات علوم دارویی و  فعالیت‌های تحقیقاتی مرکز مطالعات پسته واحد دامغان بازدید و با حضور در جمع پژوهشگران در دومین روز از استارتاپ ویکند علوم دارویی که به همت مرکز رشد علوم دارویی واحد دامغان برگزار شده است با محققان گفتگو کرد.