همایش تخصصی آزمون سراسری ۱۳۹۵ در واحد دامغان

همایش تخصصی آزمون سراسری ۱۳۹۵ در واحد دامغان
به همت اداره روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان، همایش تخصصی آزمون سراسری ۱۳۹۵ با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.
سیدرضا جزء مومنی مدیر روابط عمومی واحد دامغان در گفتگو با آنا گفت: جمعیت دانش آموزان هر شهر سرمایه درخورتوجه برای حضور در دانشگاه های بومی هر منطقه هستند، بنابراین ضرورت حفظ این سرمایه ایجاب می کند که زمینه های معرفی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان فراهم شود.
جزء مومنی به تدوین برنامه ی جامع حضور دانش آموزان در واحد دامغان اشاره کرد و یادآور شد: بنا به مندرجات بخشنامه هدایت تحصیلی، واحد دامغان در پی برگزاری جلسات مشترک با اداره آموزش و پرورش از داوطلبان آزمون سراسری ۹۵ دعوت کرد تا در جمعی صمیمی از توضیحات مربوط به معرفی دانشگاه استفاده نمایند و با بازدید از دانشکده ها و مجموعه فضاهای آزمایشگاهی، کارگاه ها و امکانات رفاهی، فرهنگی و خدماتی به انتخابی هوشمندانه بپردازند.
در این همایش دکتر نعمت اله نعمتی معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی واحد دامغان با معرفی کامل دانشگاه در تمامی زمینه ها و حوزه های عملیاتی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در جهان امروز شناخته شده و معتبر است، به نوعی که در بسیاری از رشته گرایش ها حرف اول توفیق را می زند.
نعمتی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان را به عنوان اولین موسسه آموزش عالی در شهرستان، عامل مهمی در فرهیخته پروری اعلام کرد و با اشاره به جمعیت ۲۵۰۰۰ نفری از دانش آموختگان این واحد گفت: بسیاری از دانش آموختگان واحد دامغان در جایگاه های خدمتی ایران عزیز فعالیت دارند و موجب مباهات واحد دامغان هستند.
معاون آموزش واحد دامغان در معرفی دانشگاه، از جمعیت ۳۰۰ نفره استادان به عنوان سرمایه علمی واحد یادکرد و گفت: این ظرفیت علمی در ارائه دانش و پویایی فرهنگی در قالب بیش از ۱۵۰ رشته گرایش تحصیلی و در تمامی مقاطع از کاردانی تا دکتری تخصصی ارائه شده و داوطلبان  می توانند زمینه رشد خود را در این واحد که صاحب مجهزترین تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی است پی ریزی نمایند.
حجت الله رستمیان مدیر آموزش و پرورش دامغان سخنران بعدی همایش بود که با تشکر از واحد دامغان به زمینه ها و ظرفیت های موجود در دامغان به عنوان یک شهر دانشگاهی و واحد دامغان به عنوان یک دانشگاه مطلوب اشاره کرد و با ذکر توفیقات دانش آموزان دامغانی در آزمون سراسری ۹۵ گفت: با همت دانشگاه آزاد گرد آمده ایم تا بهترین انتخاب را رقم بزنیم و زمینه های رشد دانش آموزان را با همراهی مشاوران معرفی نماییم.
در این همایش مشاوران ارشد سازمان آموزش و پرورش با اتکا به ظرفیت های علمی شهرستان سخن گفتند و غلامعلی کساییان کارشناس ارشد مشاوره آموزش و پرورش به ریسک موجود در جاده و رفتار اجتماعی، غم غربت و سختی معاش در شهرهای دور برای تحصیل دانش اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دامغان ظرفیت مناسب را برای ادامه تحصیل در تمامی زمینه ها داراست بنابراین ضرورت دارد با انتخاب هوشمندانه به حفظ سرمایه های مادی و معنوی بیاندیشیم.
در حاشیه مراسم، تابلوهای معرفی دانشگاه که با توجه به توانمندی واحد دامغان در تمامی زمینه ها آماده شده بود توجه مخاطبین را جلب می کرد و در پایان مراسم، دانش آموزان دامغانی همراه با والدین در قالب سه زیرگروه علوم انسانی، علوم تجربی و علوم ریاضی از دانشکده های حقوق و علوم انسانی، علوم پایه و زیست شناسی و داروسازی و دانشکده فنی و مهندسی و آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز دیدن کردند
.