همایش ملی رهیافت های علمی در صنعت طلای سبز- پسته در واحد دامغان برگزار خواهد شد

همایش ملی رهیافت های علمی در صنعت طلای سبز- پسته در واحد  دامغان برگزار خواهد شد
همایش ملی رهیافت های علمی در صنعت طلای سبز، پسته طی آذرماه سال جاری  در واحد دامغان برگزار خواهد شد.
دکتر بهاره کاشفی دبیر علمی این همایش ضمن اعلام این خبر بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان با توجه به زیرساختهای مناسب علمی و پژوهشی مناسب و با عنایت به بوم منطقه نسبت به برگزاری این همایش با مشارکت شهرداری دامغان، مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان (شاهرود)،موسسه تحقیقات پسته کشور و حمایت شرکت آریا شیمی اقدام نموده است.
وی خاطرنشان کرد محورهای این همایش شامل: باغبانی و تولید پسته ارگانیک، تغذیه و آبیاری در باغات پسته، آفات، بیماری ها و علف های هرز پسته، بیوتکنولوژی پسته، تنش های محیطی در پسته، فرآوری- بسته بندی- بازیافت و صنایع وابسته پسته، ویژگی های پزشکی و دارویی پسته، اقتصاد، بازاریابی، صادرات پسته و نهایتاً بهداشت پسته می باشد.
دبیر علمی این همایش بیان داشت: رشته کشاورزی و علوم وابسته به آن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان دارای قدمت و پیشینه بسیار غنی می باشد و همچنین این واحد دانشگاهی از اساتید مجرب با رتبه های استادیاری و دانشیاری و نیز آزمایشگاه های مجهز به تجهیزات روز دنیا بهره می جوید. لذا با عنایت به این موضوع که شهرستان دامغان نیز به عنوان یکی از قطبهای تولید پسته کشور محسوب می گردد، برگزاری این همایش می تواند به ارتقای سطح دانش کشاورزان و جلوگیری از ضایعات و صدمات جبران ناپذیر باغات و برخی از آفاتی و سمومی که باعث جلوگیری از صادارت این طلای سبز می شوند، کمک نماید.   
شایان ذکر آنکه مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه همایش تا ۱۵ مهرماه ۱۳۹۴ بوده و زمان برگزاری آن نیز ۲۶و ۲۷ آذرماه سال جاری می باشد.
علاقه مندان جهت مشاهده جزیئات و اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس  http://ncsapi.damghaniau.ac.ir  مراجعه نمایند.