کسب نشان اثر برتر در مسابقات سراسری و جشنواره فن آوری نانو توسط عضو هیئت علمی دامغان

اثر عبدالرضا محمدی نافچی عضو هیأت علمی واحد دامغان در محور نانو بیوتکنولوژی عنوان برترین اثر را در اولین دوره مسابقات سراسری و جشنواره فن آوری نانو  در دانشگاه آزاد اسلامی به خود اختصاص داد .
مراسم اختتامیه اولین دوره مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در مجتمع پیامبر اکرم(ص) واحد تهران مرکز با حضور دکتر لاریجانی قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه علوم پزشکی، دکتر واشقانی فراهانی معاون پژوهشی و جمعی دیگر از مسئولان دانشگاه آزاد برگزار شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه آزاد اسلامی، اولین دوره مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی ۲۸ و ۲۹ خرداد در مجتمع پیامبر اکرم(ص) واحد تهران مرکز برگزار شد.
هدف از برگزاری این جشنواره، شناسایی قابلیت های واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری سازی محصولات نانو و هدایت و تشویق واحد های دانشگاهی به سمت فناوری نانو در این دانشگاه است.
در این دوره از مسابقات به منظور شناسایی فعالان حوزه فناوری نانو در سطح دانشگاه آزاد اسلامی، مسابقه فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و برترین ها پس از بررسی های کمیته علمی مسابقه در اختتامیه این دوره از مسابقات معرفی و با اعطای جوایزی از آنها تقدیر شد.
محمد علی به نژادی از واحد تبریز به دلیل اثر «دوپینگ همزمان نقره و مس بر روی نانو ذرات تیتانیوم دی اکسید سنتزی و تجاری به روش تلقیح و بررسی فعالیت فتوکاتالیزوری این ذرات» موفق به دریافت لوح تقدیر، تندیس و ۱۰ میلیون تومان گرنت پژوهشی شد.
شاداب شهسواری از واحد علوم و تحقیقات تهران با اثر «ساخت سامانه دارویی آهسته رهش آسیکلوویر در مقیاس نانو، جمشید نجف پور از واحد علوم تحقیقات تهران برای «بررسی خواص الکترونیکی شیمیایی ترکیبات نانو تیوب کربن زیگزاگ و کایرال در اتصال با نیمه های های PNP و NPN » و محمد شکری از واحد تهران شمال به دلیل «تهیه و شناسایی نانو ذرات فلزات نجیب به روش میکرو امولسیونی» موفق به دریافت لوح تقدیر، تندیس و یک میلیون تومان وجه نقد شدند.
همچنین اثرات میر عبدالله سید سجادی از واحد تنکابن در محور نانو شیمی، سعید جعفری مهر آبادی از واحد اراک در حوزه نانو مواد، امیر همایون مقدادی اصفهانی از واحد نجف آباد در محور نانو فیزیک، عبدالرضا محمدی نافچی از واحد دامغان در محور نانو بیو تکنولوژی، بابک صادقی از واحد تنکابن در محور نانو شیمی و مجتبی صلواتی از واحد زنجان در محور نانوپزشکی نیز به عنوان اثرات برتر اعلام شد و این افراد نیز لوح تقدیر، تندیس و یک میلیون تومان وجه نقد دریافت کردند.
همچنین در این دور از مسابقات دو مجله International Nano Letters از واحد کرمانشاه  با مدیر مسئولی محمد جوشقانی و International Journal of Nano Dimension از واحد تنکابن با مدیر مسئولی بابک صادقی به عنوان مجلات برتر انتخاب شدند و لوح تقدیر، تندیس و پنج میلیون تومان گرنت دریافت کردند.
مرجان پدیدار از واحد خوراسگان اصفهان نیز به دلیل اثر خود در رابطه با «کاربرد نانو رس های مونت موریلونیت در بیابان زدایی» موفق به دریافت لوح تقدیر، تندیس و یک میلیون تومان وجه نقد شد.
کیوان اوضاعی از  واحد نراق به دلیل اثر Strontium cerste nanoparticle synthesis method نیز به عنوان برگزیده معرفی شد.
همچنین در این مراسم کتاب «نانو سیالات و کاربرد آنها در نیروگاه های هسته ای» غلامرضا جهان فرنیا و احسان ظریفی در محور نانو فیزیک از واحد علوم و تحقیقات تهران به عنوان برگزیده معرفی شد.
پژوهشگر برتر دنشگاه آزاد در حوزه نانو در این جشنواره محمد تقی بایی در محور نانوتکنولوژی از واحد آزاد شهر معرفی شد.
در بخش ترجمه محمدرضا عوادی در محور نانو پزشکی از واحد علوم دارویی و منصور بیات در محور نانو پزشکی از واحد علوم و تحقیقات تهران برگزیده شدند.
همچنین در بخش پرتو تایپ سعید صفا در حوزه نانو فیزیک از واحد تهران جنوب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، حامد اهری در محور نانوپزشکی از واحد علوم و تحقیقات تهران ، محمدرضا عوادی در محور نانو پزشکی  از واحد علوم دارویی و سعید بازگیر در محور نانو شیمی از واحد علوم و تحقیقات تهران به عنوان برگزیده معرفی شدند.و در نهایت واحد آیت الله آملی و واحد سنندج به عنوان غرفه برتر در این جشنواره انتخاب شدند.